Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Kdo nakonec pojede?

2. května 2006 v 22:29 | M.Č. |  Rozpuštěný a vypuštěný (led)
Aloisi Hadamczikovi není co závidět. Jistě, bylo jasné, že po olympiádě projde český tým omlazením, ale že v něm zůstanou pouze čtyři členové olympijského výběru a pouze šest obhájců loňského zlata z Vídně, se nečekalo.

Už teď se trenérovi omluvilo nebo ukončilo reprezentační kariéru více hráčů, než mohl do týmu povolat. Malá rekapitulace - pozn., mezi omluvenky počítám i dlouhodobě zraněné hráče:

Skončili s reprezentací: (4) Jágr, Ručinský, Straka, Lang

Další hráči NHL, kteří se omluvili: (14)
Malík, Prospal, Kubina, Čajánek, Olesz, Židlický, Kuba, Vokoun, Rozsíval, Klesla, Martínek, Vrbata, Modrý, Melichar, Průcha

Hráči z Evropy, kteří se omluvili (8):
Vlasák, Ton, Kratěna, Hamr, Rachůnek, Trvaj, Ptáček, Burger

Hráči, kteří pokračují ve Staneley Cupu: (7) M. Michálek, Hejduk, Hemský, Dvořák, Špaček, Havlát, Eliáš (+zraněný Hašek)

Hráč, u kterých se ještě ve Stanley Cupu nerozhodlo: Kotalík, Bulis, Plekanec, Bonk, Vašíček, F.Kaberle, R. Hamrlík. Přičemž Roman Hamrlík zřejmě nebude mít zájem, a z pětice hráčů Motrealu a Caroliny přiletí buď útočník Canadiens Tomáš Plekanec nebo František Kaberle s Josefem Vašíčkem. A Jan Bulis. Radek Bonk se omluví.

Tak jako tak bude český tým úplně jiný, než na jaké jsme byli zvyklí. Nejméně 15 jeho členů bude na svém prvním světovém šampionátu! Nejpodobnější tomuto týmu bude asi sestava z roku 2003, která skončila ve Finsku čtvrtá. Tehdy se také poprvé na MS podívalo 15 hokejistů a do výběru se prosadilo mnoho hráčů, kterým vyšla sezóna v lize: Duda, Sup, Kolařík, Hudler, Kotrla nebo Michálek. Tým však stále táhli T.Kaberle, Špaček, Reichel, Straka, Hejduk a Výborný.

Takovýchto tahounů bude v tom letošním týmu mnohem méně. Pouze Tomáš Kaberle s Janem Hejdou v obraně a Výborný s Eratem a Hlaváčem patří k nadprůměrným hokejistům. Pomoci by mohl příjezd někoho z Caroliny nebo Montrealu, střednch útočníků totiž opravdu nemáme nazbyt. I tak ale bude hlavním cílem letošního výběru neudělat ostudu.

A jak se nakonec Hadamczik rozhodne? Těžko předpovědět. V přípravných zápasech zahráli dobře ti, kdo měli místo jisté. Naopak hráči, kterým se oteřela životní šance jako by nevěděli, jak s ní naložit. Přesto je možné si zaspekulovat, jak může sestava Česka v Lotyšsku vypadat.

Brankáři: zde je vše jasné, pojede trojice Hnilička, Svoboda a Pöpperle

Obránci: zde má kouč už jasno o následujících jménech: T.Kaberle, Hejda, Škoula, Krajíček, Michálek a Novák. Zřejmě už padla možnost startu Jaroslava Modrého, kouč se ještě určtě pokusí sehnat přítele své dcery Michala Barinku, jehož Norfolk už vypadl z play-off AHL. A pokud vypadne Carolina, zřejmě neodmítne František Kaberle. Za ideálního stavu se tak nedostane ani na jednoho z trojice Ševc, Blaťák a Kutlák, jejich šance na MS lze pojmenovat přibližně v uvedeném pořadí. Mnohem pravděpodobněji se ale jeden nebo dva z této trojice na MS podívají. Martin Čech ani Hunkes ve Švédsku ničím nezaujali a jejich start by byl zázrakem.

Útočníci: O třech útočných řadách je zřejmě jasno. "Sparťanská" trojika Hlaváč, Výborný a Hlinka může utvořit jeden útok, Erat s jedním z centrů Montrealu nebo Caroliny (Vašíček, nebo Plekanec) bude tvořit základ druhého útoku a řada Tenkrát, Štefan, Balaštík se prezentovala slušnými výkony v přípravě.

Dál už je nominace méně ostrá. Pokud by přijel Kotalík, hráli by zřejmě v útoku s Eratem, pokud ne, sázel bych na Irgla.

Chybí tak vybrat tři až čtyři útočníky z těchto jmen: Bednář, Hubáček, Marek, Rolínek, Kudrna, Peterek, Prorok, Hořava a Kracík.

Miloslav Hořava a Jaroslav Kracík také nijak nepřesvedčili, Jaroslav Bednář se také prosazoval méně, než se od něj čekalo. Naopak překvapili Hubáček a Kudrna, tajným trumfem by mohl být Rolínek. Jana Marka diskvalifikuje absence parťáka Tona, je také otázkou, nakolik jsou pro světový hokej připraveni veterání Prorok a Peterek.

Konečnou nominaci oznámí Alois Hadamczik ve středu odpoledne. Bude už znát výsledky sérií v NHL a možnost startu dalších hráčů. Vzhledem ke kalendáři druhého kola play-off už nemá smysl nechávat volné místo pro případné další hráče, pokud by nevypadli po čtyřech zápasech, tak budou k dispozici až v další fázi turnaje, kdy stejně mohou trenéři dopsat na soupisku další hráče.

S největší pravděpodobností ale bude vypadat výběr do Rigy takto:

Hnilička, Svoboda, Pöpperle - T. Kaberle, Hejda, Krajíček, Škoula, Michálek, Novák, Ševc, Kutlák (F.Kaberle) - Výborný, Hlinka, Hlaváč - Erat, Plekanec (Vašíček), Irgl (Bulis) - Tenkrát, Štefan, Balaštík - Kudrna, Peterek, Prorok - Hubáček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama