Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Hemský o útlumu Pardubic nic neví. Volá Kusý Chocholouška?

4. února 2006 v 14:09 | Richard Boryna |  Good ol' hockey game
Mistrovské Pardubice po pátečním 47. kole už ani, oblíbenou sportovní floskulí řečeno, nebalancující na hraně postupu do play-off. Prohrát v této vypjaté fázi soutěže pět zápasů v řadě je opravdu hazard, který momentálně Pardubice vyšoupl z postupové osmičky. Pokud by dnes skončila základní část, zbyly by obhájci titulu akorát oči pro pláč. Nepomohly pokuty, míchání se sestavou. Co hůř pro zlomeného Mistra, při četbě rozhovorů a předzápasových prohlášení se zdá, že trenér Petr Hemský akutně pozbyl smyslu pro realitu.

Jako svého bookmakera bych asi pana Hemského nezaměstnal.
Což o to, prohra 5:2 ve Vsetíně byla opravdu bomba pro všechny a sebevědomí Pardubic "Jedeme tam s tím, že bychom měli vyhrát. Vsetín je poslední, máme hráče na to, abychom je porazili," bylo ještě pochopitelné.
Nicméně, místo aby po takové ostudě následovala před utkáním s Libercem z Hemského strany jistá katarze, přišlo naopak neodůvodněně sebevědomé plácnutí do vody: "V neděli v Liberci bude úplně jiné utkání, hrajeme proti kvalitnímu soupeři, řekl bych jednomu z nejlepších týmů v extralize, takže se nám snad bude hrát dobře. Je tam krásná hala, není tam zima jak v ruském filmu ve Vsetíně. Podmínky jsou zde na hokej perfektní." Zápas to byl opravdu jiný, v perfektních podmínkách si Bílí Tygři užili vítězství 7:1.
A pojďme dál, před duelem se Spartou byly slova Petra Hemského přeci jen opatrnější a přiznejme, že věcnější. Až na proklamaci "Na Spartu umíme zahrát, těšíme se na ní." Výsledkem však byla těsná porážka 7:5 a Pardubice najednou stály před přímým bojem o poslední postupovou příčku s devátým Třincem. Ovšem zde se Hemského talent vyřknout ve špatnou chvíli co nejnešťastnější výrok projevil v plné parádě :-).
On to trenér Pardubic asi nemyslel špatně, burcování před vypjatým zápasem smysl má. Jen se to nesmí dělat kontraproduktivně a notabene v situaci, kdy se labilní tým potýká především sám se seberou. Slova "Třinec tam (v play-off) prostě neskončí a tím je to vyřízené," a "Všichni známe, jak je Biegl nervově labilní," případně "Nevidím, že by Kudrna byl tak excelentní hokejista (…) v Třinci, kde jsme vyhráli, nějak jsem si ho nevšiml," naopak nabudily Oceláře, kteří v Pardubicích slavně zvítězili 3:2. A třinecký kouč Juřík neopomenul sarkasticky Hemskému poděkovat, že se jeho svěřencům postaral o dostatečnou motivaci.
Juříkovu zdravici si však na tiskovce po zápase vyslechl ne Hemský, ale jeho kolega Bezdíček…
Co říci závěrem. Nechám jen na laskavém čtenáři, aby si sám přebral následující výrok trenéra Hemského a zhodnotil, zda už naděje Pardubic na play-off definitivně nevyprchala:
Zdá se ale, že mužstvo je v útlumu. Poslední čtyři zápasy jste nevyhráli a inkasovali dvacet čtyři branek…
Já si je nepamatuji. Dívám se teď dopředu a nevím o žádném útlumu. To jsou spíše takové novinářské věci, protože nemáte o čem psát. Průšvih samozřejmě byla prohra ve Vsetíně a jinak žádný nevidím. Je jedno, jestli prohrajeme 1:0 nebo 7:1, prostě se k tomu nevracím. Žádný útlum zkrátka nevidím."
Vyjádřeno čísly: 5 zápasů, 4 porážky, 1 prohra v prodloužení, skóre 14:27…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama