Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Kreslič faxů a hokejový manipulátor Pavel Čech opět na scéně

27. ledna 2006 v 2:05 | M.Č. |  Rozpuštěný a vypuštěný (led)
Hned dva případy podezřelého jednání hokejového činovníka Pavla Čecha ve službách ostravské Sarezy zaznamenal tento týden. Čech sice oficiálně za Sarezu nikde nefiguruje a klub vede generální manažer a bývalý brankář Dobeš, v době jeho nemoci a hospitalizace však Pavel Čech plně rozvinul svůj obchodnický potenciál. A první liga se nestačila divit.
V článku přehled všech afér Pavla Čecha!

Nejprve se Sareza dohodla s Jihlavou na hostování Milana Baranyka, který s Duklou odjel do Ústí, těsně před zápasem si však Sareza vše rozmyslela a Baranyk tak sledoval zápas jen v civilu. Teprve druhý den se celá transakce dojednala. Trenér Dukly Polcar to však označil za podraz.

Ve stejný den se Sareza zaskvěla opět. Na podzim si vyměnila s Chomutovem obránce Chatrnúcha za útočníky Koláčka a Chybu. Podle sdělení chomutovského vedení měl na základě dohody na konci sezóny, pokud bude Sareza mimo play-off, posílit Chatrnúch severočeské hokejisty opět, aby se vyrovnaly počty hostování (v Chomutově jeden hráč, v Ostravě dva). Ve čtvrtek se však ukázalo, že Sareza přes dohodu s Chomutovem poslala Chatrnúcha na hostování do Mladé Boleslavi! Chomutovský manažer Vacke se domnívá, že to vše se stalo za zády nemocného manažera Dobeše.

Podrobnější vyjádření Chomutova a Jihlavy hledejte zde:
http://klhchomutov.cz/clanek.asp?id=1002
http://hcdukla.cz/clanek.asp?ID=1403

Že za těmito transakcemi stoji Pavel Čech je více než jasné. Sareza jej sice neuvádí jako člena vedení klubu (proč asi?), reálně se ale Čech na běhu klubu, ve kterém chytá jeho syn Jakub, podílí více než dost. Na této fotce asistuje prezidentovi klubu ing.Mockovi v předávání cen (ten muž vlevo nahoře).

Jediná zmínka o Čechovi vede skrz společnost SMS Group s.r.o., která klubu podle jeho webu poskytuje marketingové a poradenské služby. Jejím jednatelem je Lubomír Minařík, člověk, který s Čechem působil v občanském sdružení HC Olomouc a jehož syn hraje za juniorku Sarezy.

Jak je vidno z následujícího přehledu, angažování Pavla Čecha v klubu většinou nepřineslo mnoho štěstí. Po jeho působení zmizel vrcholový hokej postupně z Olomouce, Opavy a Havířova, na jeho působení se nakupilo mnoho dalších afér a skandálů. Vrcholem je pak zatím nepravomocný rozsudek krajského soudu v Olomouci, který poslal Čecha na čtyři roky do vězení.

Sareza Ostrava je sympatický klub, který se snaží přinést v Ostravě fanouškům alternativu k extraligovým Vítkovicím. Přes dobré finanční zázemí se jim však příliš nedaří jak na ledě, tak v souboji o fanoušky. Podle posledních kroků se však ukazuje, že cesta, kterou se Sareza využíváním služeb Pavla Čecha vydala, není úplně ta správná...

Přehled afér a skandálů Pavla Čecha:

1997 - dluhy hokejového klubu v Olomouci, který v roce 1994 dovedl Čech jako manažer k titulu, dosáhly sto milionů korun. Situace vyústila v prodej extraligové licence do Karlových Varů.
MF DNES 7.4.1997: Dluhy, které klub během posledních let nashromáždil, dosahují podle některých zdrojů 110 milionů korun. "Velký dluh je v Olomouci už dva roky, o tom se přece všeobecně ví," řekl trenér Jiří Látal. Bývalý šéf klubu Pavel Čech tuto sumu ovšem popírá. "To je absurdní," řekl. "Také zpráva, že se vrátím do profesionálního hokeje, je jenom fáma."

1998 - Jako manažer Opavy podepsal smlouvu s Andrejem Galkinem ze Vsetína. Problém byl však v tom, že Galkin podepsal smlouvu i s Vítkovicemi. Vítkovice nakonec od kontraktu odstoupily a Galkin sehrál sezónu v Opavě. Pokud by se tak nestalo mohl dostat od IIHF zákaz startu až na rok na půl

1998 - V prosinci 1998 "upekl" jako generální manažer Opavy spolu s manažerem Ocelářů Herstusem přestup Romana Kaděry z Třince do Opavy. Aniž by o tom však sám hráč nebo někdo jiný z třineckého klubu věděl. V pozadí přestupu snad byly nevyřízené pohledávky Aloise Hadamczika v Třinci, ze kterého byl nedlouho před tím odejit. Kaděra nakonec v Třinci nezůstal, v Opavě se ale také neobjevil a sezónu dohrál ve Znojmě, se kterým postoupil do extraligy.

2000 - Pavel Čech, nyní už jako manažer Havířova, se dohodl s brankářem Pavlem Cagašem, že může odejít v průběhu sezóny z Havířova do německého Hannoveru. O odchodu však vůbec neměl tušení tehdejší kouč Havířova Richard Farda. Cagaš odešel z české extraligy z Německa podruhé za sebou, rok předtím opustil v rozehrané soutěži Opavu, kde se ve stejné pozici objevil trenér Látal.

2000 - Farda ovšem za pár týdnů v Havířově skončil a právě odchod Cagaše byl jedním z impulsů, kterým začala zatím největší aféra Pavla Čecha v hokejovém prostředí. Dále opět dobová MF DNES:
Nejtvrdším trestem, jaký je podle regulí možný, potrestala asociace hokejových klubů havířovského manažera Pavla Čecha. Za zfalšování faxu ředitele extraligy nesmí působit v hokeji po dobu osmnácti měsíců. Klub dostal navíc pokutu 150 000 korun, přičemž horní hranice je půl milionu.

Případ se začal odvíjet poté, co Vítkovice angažovaly trenéra Richarda Fardu, který předtím skončil v Havířově. Původní dohodu klubů, která působení Fardy ve Vítkovicích umožnila, změnil novinový rozhovor s Fardou, kde se trenér některými výroky dotkl majitele havířovského klubu Radima Masného. "Přečetl si článek v Mladé frontě a Fardovy výroky se mu zdály nekorektní," řekl Čech. Havířov proto požádal ředitele ligy Šulce, aby trenérovi zakázal činnost ve Vítkovicích. Což se stalo v osudném faxu, na němž Havířov přepsal slovo "trenérskou" činnost na "jakoukoli" a poslal dokument do Pardubic. Tam sudí vykázal Fardu z vítkovické lavičky, kde stál jako člen realizačního týmu. Je prokázáno, že fax přepsal někdo v Havířově. Ale kdo? "Nevím," řekl manažer Čech, který ovšem vzal vinu na sebe. Stejně odpověděl na dotaz, kdo dal příkaz ke zfalšování. Byl to snad majitel Masný? "To nechci komentovat," odtušil Čech.

2000 - Čech však přes svůj trest dále pro Havířov pracoval jako manažer, i když dokumenty podepisoval jeho nadřízený Pavel Hinner.
MF DNES: Jak obejít nařízení asociace klubů, předvádějí v hokejovém Havířově. Manažer Pavel Čech, který na jaře odnesl aféru se zfalšovaným faxem technického ředitele extraligy Stanislava Šulce osmnáctiměsíčním zákazem činnosti, svoji funkci vykonává dál. S tím rozdílem, že dokumenty, které dřív mohl sám podepsat, dnes stvrzuje svým jménem nový majitel havířovského klubu Pavel Hinner. "I já vím, že to tak je. Není mi dvacet a v hokeji se pohybuji už nějakou dobu," nesnaží se ředitel asociace Stanislav Šulc dělat překvapeného.

Jeho slova potvrzují i někteří hráči, například brankáři Pavel Maláč a Oldřich Svoboda, o něž se Havířov zajímal. Za klub jednal právě Čech. Dokonce ani majitel havířovského klubu Hinner nepopírá, že by Čech byl v zaměstnání oproštěn od činností, které obvykle dělají hokejoví manažeři. "Jsou to ale jen taková prvotní jednání s hráči, které se k nám snažíme získat. Jinak se pan Čech u nás věnuje administrativní práci. Vyřizuje poštu a podobně," řekl Hinner.

2004 - Čtyři roky vězení přiznal krajský soud v Olomouci Pavlu Čechovi za jeho činnost v olomouckém hokeji na počátku devadesátých let. Trest za zneužití informací v obchodním styku a podvod si vysloužil zejména pro podezřelý převod dluhu z obchodní společnosti HC Olomouc na občanské sdružení a dále pro nesplácené úvěry České spořitelny a Komerční banky. Ty měly sloužit na výstavbu obchodního centra u zimního stadionu v Olomouci, nakonec pak podle soudu financovaly provoz olomouckého hokeje. Z původních 40 milionů se však z různých důvodů škoda nakonec smrskla na miliony čtyři.

Čech se odvolal k vrchnímu soudu, ovšem na projednávání na podzim 2004 se z vážných zdravotních důvodů nemohl dostavit a jeho kauza tak byla vyjmuta z celého případu, ve kterém figurují i další bývalí představitelé HC Olomouc. Dodnes podle dostupných informací vrchní soud o jeho vině či vrácení případu ke krajskému soudu nerozhodl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vašek müller vašek müller | 27. ledna 2006 v 13:37 | Reagovat

Nepamatuju si, kdy jsem četl takhle povedený článek, který se týkal hokeje nebo sportu vůbec.

Tleskám - výborné a užitečné.

2 Miloš Korhoň Miloš Korhoň | Web | 27. ledna 2006 v 14:23 | Reagovat

Pěkný přehled, dobrá práce. Ale pořád ještě není kompletní. Z hlavy mě napadá třeba toto:

1992 - Ve zlém se s Olomoucí rozchází trenér Alois Hadamczik. Na klub a Čecha zvlášť přitom do novin povídá nepěkné věci. Na světe je první sázkařský skandál českého hokeje, ve kterém je kromě Čecha namočený hlavně brankář Cagaš.

1994 - Po čtvrtém zápase série playoff mezi Olomoucí a Kladnem v kabině Kladna hlasuje o důvěře mužstva v gólmana Kameše, viděného v důvěrných rozhovorech právě s olomouckým manažerem Čechem. Mluví se o několikasettisícové sumě, za kterou Kameš úspěch týmu vyměnil.

A vzpomněl bych si i na jiné.

3 M.Č. M.Č. | 28. ledna 2006 v 0:33 | Reagovat

no jo Miloši, ty to máš v Olomouci z první ruky :) o Kamešovi jsem věděl, ale nevěděl jsem, že to má spojitost s Čechem, o Hadamczikovi už vůbec ne.

4 Miloš Korhoň Miloš Korhoň | 30. ledna 2006 v 7:29 | Reagovat

No jasně, my tady Čecha všichni úplně milujeme...

5 M.Č. M.Č. | 30. ledna 2006 v 22:05 | Reagovat

Miloši, doporučuju se podívat na diskusní fórum www.hcsareza.cz, pan Čech tam v sbotu večer docela dlouho diskutoval s fanoušky. Poučné..

6 Radovan Krátký Radovan Krátký | E-mail | Web | 17. února 2006 v 21:39 | Reagovat

pěkné pěkné, kdy bude prosím další část? Rád si zase počtu a se mnou i ostatní fandové hokeje HCO.

7 Helen Helen | E-mail | 7. února 2007 v 23:22 | Reagovat

[URL= http://clen.ksiegagosci.info ]clenbuterol[/URL]

<a href="http://clen.ksiegagosci.info">clenbuterol</a>

[URL= http://tadal.ksiegagosci.info ]tadalafil[/URL]

<a href="http://tadal.ksiegagosci.info">tadalafil</a>

[URL= http://sild.ksiegagosci.info ]sildenafil citrate[/URL]

<a href="http://sild.ksiegagosci.info">sildenafil citrate</a>

[URL= http://ephi.ksiegagosci.info ]ephedra[/URL]

<a href="http://ephi.ksiegagosci.info">ephedra</a>

8 Weresadswsa Weresadswsa | E-mail | 13. února 2007 v 22:17 | Reagovat

All about body repair

<a href=http://www.yasp.ch/gb.asp?user=appliance-repair>appliance repair</a>

<a href=http://www.yasp.ch/gb.asp?user=auto-body-dealer-paint-repair>auto body dealer paint repair</a>

<a href=http://www.yasp.ch/gb.asp?user=boat-repair>boat repair</a>

<a href=http://www.yasp.ch/gb.asp?user=body-repair>body repair</a>

<a href=http://www.yasp.ch/gb.asp?user=brake-repair>brake repair</a>

<a href="http://www.yasp.ch/gb.asp?user=auto-body-dealer-paint-repair">auto body dealer paint repair</a>

<a href="http://www.yasp.ch/gb.asp?user=boat-repair">boat repair</a>

<a href="http://www.yasp.ch/gb.asp?user=body-repair">body repair</a>

<a href="http://www.yasp.ch/gb.asp?user=brake-repair">brake repair</a>

9 MjaDrode MjaDrode | E-mail | Web | Středa v 21:23 | Reagovat

otheirc http://buytadalafilonrx.com whalll <a href= http://buytadalafilonrx.com >buy cialis</a> mstandingd

10 KpqDrode KpqDrode | E-mail | Web | Pátek v 16:01 | Reagovat

vgirlx <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
buy cialis in the uk
<a href=http://cialisonline-24.com>buy cialis</a>

11 RwuDrode RwuDrode | E-mail | Web | Pátek v 16:29 | Reagovat

swalkw <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
buy daily cialis
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis coupon</a>

12 BsaDrode BsaDrode | E-mail | Web | Pátek v 18:16 | Reagovat

eevenm <a href= http://cialisonline-24.com >generic cialis</a>
mexico cialis generic
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis price</a>

13 CegDrode CegDrode | E-mail | Web | Pátek v 18:44 | Reagovat

qdinnerx <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
viagra in luxemburg cialis generic
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

14 VamDrode VamDrode | E-mail | Web | Pátek v 21:02 | Reagovat

bbeginh <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
viagra norvasc cialis generic
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

15 CrbDrode CrbDrode | E-mail | Web | Pátek v 21:29 | Reagovat

msensej <a href= http://cialisonline-24.com >cialis price</a>
generic cialis 10mg
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis price</a>

16 SiwDrode SiwDrode | E-mail | Web | Pátek v 21:55 | Reagovat

ewaitedd <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
buying cialis online review
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis</a>

17 IzzDrode IzzDrode | E-mail | Web | Pátek v 22:23 | Reagovat

msitp <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
generic cialis capsules
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

18 QktDrode QktDrode | E-mail | Web | Sobota v 0:18 | Reagovat

aspokew <a href= http://cialisonline-24.com >cialis online</a>
cialis online canadian pharmacy
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

19 EmoDrode EmoDrode | E-mail | Web | Sobota v 1:14 | Reagovat

xdonea <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
online buy tadalafil
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis</a>

20 HsoDrode HsoDrode | E-mail | Web | Sobota v 2:42 | Reagovat

lcreatureh <a href= http://cialisonline-24.com >cialis coupon</a>
generic cialis online pharmacy
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

21 DzyDrode DzyDrode | E-mail | Web | Sobota v 4:34 | Reagovat

xattentionu <a href= http://cialisonline-24.com >generic cialis</a>
v cialis generic levitra
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis coupon</a>

22 HyiDrode HyiDrode | E-mail | Web | Sobota v 5:32 | Reagovat

ubringo <a href= http://cialisonline-24.com >cialis</a>
viagra and taliban cialis pills
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis online</a>

23 RxeDrode RxeDrode | E-mail | Web | Sobota v 6:01 | Reagovat

aobservedx <a href= http://cialisonline-24.com >cialis online</a>
viagra and taliban cialis pills
<a href=http://cialisonline-24.com>cialis coupon</a>

24 NruDrode NruDrode | E-mail | Web | Sobota v 18:17 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra vs cialis forum <a href= http://genericviagra24h.com >viagra coupons</a> generic viagra 100mg

25 GyhDrode GyhDrode | E-mail | Web | Sobota v 19:11 | Reagovat

http://genericviagra24h.com ben phillips viagra <a href= http://genericviagra24h.com >cheap generic viagra</a> online viagra sales

26 IjpDrode IjpDrode | E-mail | Web | Sobota v 21:23 | Reagovat

http://genericviagra24h.com how long does viagra take to kick in <a href= http://genericviagra24h.com >cheap generic viagra</a> brain viagra

27 CvhDrode CvhDrode | E-mail | Web | Sobota v 22:43 | Reagovat

http://genericviagra24h.com viagra vs birth control insurance coverage <a href= http://genericviagra24h.com >generic viagra online pharmacy</a> how to take viagra for best results

28 TrhDrode TrhDrode | E-mail | Web | Neděle v 1:32 | Reagovat

http://genericviagra24h.com active ingredient in viagra <a href= http://genericviagra24h.com >cheap generic viagra</a> viagra before and after

29 SmrDrode SmrDrode | E-mail | Web | Neděle v 12:46 | Reagovat

vpersonsu <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone 10mg</a>
givenh
<a href=http://prednisoneph24h.com>buy prednisone</a>

30 WwzDrode WwzDrode | E-mail | Web | Neděle v 14:00 | Reagovat

tcomeh <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone 10mg</a>
marriedv
<a href=http://prednisoneph24h.com>prednisone</a>

31 XbiDrode XbiDrode | E-mail | Web | Neděle v 14:41 | Reagovat

gcriedy <a href= http://prednisoneph24h.com >buy prednisone</a>
changedd
<a href=http://prednisoneph24h.com>prednisone</a>

32 UkzDrode UkzDrode | E-mail | Web | Neděle v 19:51 | Reagovat

pgaver <a href= http://cymbaltaph24h.com >cymbalta</a>
particularlyb
<a href=http://cymbaltaph24h.com>cymbalta price</a>

33 BpdDrode BpdDrode | E-mail | Web | Neděle v 20:27 | Reagovat

yleavei <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone for dogs</a>
headx
<a href=http://prednisoneph24h.com>prednisone for dogs</a>

34 ZzmDrode ZzmDrode | E-mail | Web | Neděle v 23:00 | Reagovat

dlivedv <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone</a>
oldj
<a href=http://prednisoneph24h.com>prednisone</a>

35 ThbDrode ThbDrode | E-mail | Web | Neděle v 23:39 | Reagovat

sarmb <a href= http://lyrica24h.com >lyrica</a>
companionr
<a href=http://lyrica24h.com>lyrica generic</a>

36 QtiDrode QtiDrode | E-mail | Web | Včera v 5:25 | Reagovat

xallowedb <a href= http://lyrica24h.com >lyrica price</a>
trye
<a href=http://lyrica24h.com>lyrica</a>

37 KhqDrode KhqDrode | E-mail | Web | Včera v 6:03 | Reagovat

ooutz <a href= http://prednisoneph24h.com >prednisone 10mg</a>
letm
<a href=http://prednisoneph24h.com>buy prednisone</a>

38 QoyDrode QoyDrode | E-mail | Web | Včera v 12:17 | Reagovat

ggivey <a href= http://buycialison24.com >buy cialis online</a>
brokel
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis</a>

39 LbmDrode LbmDrode | E-mail | Web | Včera v 18:52 | Reagovat

rfloorq <a href= http://buycialison24.com >tadalafil</a>
duringv
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis online</a>

40 NlmDrode NlmDrode | E-mail | Web | Včera v 20:18 | Reagovat

uimmediatelyh <a href= http://buycialison24.com >cialis online</a>
mindu
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis online 24</a>

41 ZxfDrode ZxfDrode | E-mail | Web | Včera v 21:43 | Reagovat

wspokenp <a href= http://buycialison24.com >tadalafil</a>
fearp
<a href=http://buycialison24.com>cialis</a>

42 TjhDrode TjhDrode | E-mail | Web | Dnes v 1:24 | Reagovat

iproudc <a href= http://buycialison24.com >buy cialis online</a>
lettery
<a href=http://buycialison24.com>generic cialis</a>

43 CvgDrode CvgDrode | E-mail | Web | Dnes v 4:20 | Reagovat

ysupposeb <a href= http://buycialison24.com >cialis online</a>
handsomec
<a href=http://buycialison24.com>buy cialis online 24</a>

44 RkaDrode RkaDrode | E-mail | Web | Dnes v 5:51 | Reagovat

vtenx <a href= http://buycialison24.com >buy cialis</a>
miserableu
<a href=http://buycialison24.com>cialis online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama