Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Téma Euro Hockey Tour: další názory

15. listopadu 2005 v 17:30 | M.Č. |  Rozpuštěný a vypuštěný (led)
Na iDnes si navzájem vyměnili několik komplimentů Alois Hadamczik a Vladimír Růžička. V diskusi pod článkem opět zaznívají názory nad zbytečností Euro Hockey Tour. Těch, kteří mezinárodní měření sil obhajují, je menšina. Jeden názor ale stojí za všechny a měli by si ho uvědomit všichni, od Růžičky až po posledního kritika.
Když v letech 1994-1996 Luděk Bukač budoval budoucí zlatou generaci, nikoho nenapadlo, že by hráči jako Patera, Procházka, Kaberle nebo Reichel neměli jezdit na evropské reprezentační turnaje. Pravidelně se účastnili většiny z nich a taky díky tomu potom tolikrát mohli slavit zlato. Tehdy po katastrofální sezóně 1993-1994 bylo všem jasné, že je hokej na dně, proto proti reprezentaci nikdo neprotestoval.
Letos sice máme titul z Vídně a je pravda, že hráči z ligy se asi na olymipádu nepodívají a na mistrovství světa v hodně omezeném počtu. Ale není právě tohle důvod pro to, aby se v reprezentaci otřískali noví hráči? Ne tak, že se ukážou na jednom turnaji s tím, že na příští pojede zase někdo jiný, ale že vytvoří stabilní jádro, které bude turnaje objíždět. Tak jako před deseti lety. Český hokej na tom může jedině vydělat.

Autor tohoto názoru mimo jiné upozornil na svůj web www.hokejweb.cz, který zcela jistě patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze na českém hokejovém internetu najít.

Dřív jsme k tématu psali: Euro Hockey Tour: určitě má smysl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama