Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Šindel do Plzně, Straka do Sparty - další z podivných plzeňských trejdů

13. října 2005 v 10:33 | M.Č. |  Rozpuštěný a vypuštěný (led)
Mezi Spartou a Plzní došlo k další výměně hráčů. Za člena rezrezentační dvacítky Jakuba Šindela přichází do Holešovic zkušený centr Josef Straka. Tolik zpráva na klubovém webu Sparty.

Plzeňští fans na diskusním fóru vyslvoují značnou nelibost s tímto tahem jejich vedení. Není se jim co divit:

Statistiky letošní sezóny
Josef Straka
13 3 3 6 -2 14TM       
Jakub Šindel
12 1 1 2 -2 6TM

Pepa Straka je navíc u fanoušků oblíben a po návratu Davida Moravce do sestavy se už zdálo, že Plzeň našla složení své první lajny Moravec, J. Straka, Matějovský.

Není bez zajímavosti, že stejným směrem putoval Straka už vloni, tehdy se ale ve Spartě ani neohřál a přesunul se přes Znojmo do Rakouska. Jak sám později řekl, vůbec nedostal prostor ve Spartě ukázat, co v něm je
Já jsem šel do Sparty s tím, abych hrál, abych si vybudoval místo v sestavě. Bohužel jsem ale dostal prostor snad jenom v jednom zápase. Ani jsem nemohl pořádně ukázat, co ve mně je, a tak jsem musel odejít.


Je pravda, že letos to s pozicí centra ve Spartě není tak natřískané, za Markem už jsou k dispozici jen Vopat či univerzálové Havelka a Netík, (další centři Kašpařík a Sivek jsou mimo hru pro zranění) ale i tak - je výměna elitního centra za hráče třetí řady, byť juniorského reprezentanta, adekvátní?

Plzeňáci si právem stěžují, že se stávají pomalu ale jistě sparťanským béčkem. Letos zde byl odklizen už Jiří Zelenka, v Plzni mají ještě v živé paměti "kaufy" borců jménem Jiří Jakeš, Martin Paroulek či Roman Vondráček. Ze Sparty do Plzně šli v poslední době také Tomáš Duba, Marek Schwarz, Jan Výtisk, Pavel Šrek, Petr Havelka, Libor Procházka, Josef Řezníček, Milan Nedoma či Michal Dobroň.

Není pak bez zajímavosti, že Josef Straka podepsal před sezónou v Plzni novou dvouletou smlouvu. Prozatím měla jen dvouměsíční trvání...

----

Ještě ke změnám ve Vsetíně - za ostravskou Sarezu ve včerejším kole 1.ligy nastoupil vsetínský bek Filip Štefanka. S největší pravděpodpobností můžeme očekávat nějakou hráčskou výpomoc opačným směrem, i když hlasy z ostravské kabiny tuto informaci nepotvrdily.

Jelikož se do Zlína vrátil Leška, dá se očekávat, že některý ze zlínských forvardů zamíří přes kopec na Vsetín. Husička s Bokrošem si jednak musí udělat místo v kádru a jednak mají u Valachů drobný dluh za přestup Robina Kováře. Nedá se vyloučit, že by se vrátit mohl samotný Kovář, v úvahu připadá i Pištek, oba nemají zatím v sezóně ani bod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama