Život je jako hokejový puk - nikdy nevíš, kam tě nastřelí....

Proč je na tom Sparta bledě?

12. října 2005 v 11:32 | M.Č. |  Rozpuštěný a vypuštěný (led)
Pražská Sparta je po první čtvrtině soutěžě až na 9. místě, s jen o málo lepším bodovým kontem než Karlovy Vary, které v úvodu "podržel" Čeman. Proč je na tom Sparta tak relativně špatně, přihlédneme-li k nákladům na tuto pozici vynaloženým?
  • Obrana. Může se trenér Šindel litovat, že mu obránce kosí zranění a nemoci jak o žních, s tak širokým kádrem se ovšem s těmito ztrátami musí vyrovnat. Navíc i šestice beků, která Spartě před příhodem Černoška z Vítkovic zbyla, musí uhrát víc než je extraligový průměr. Problém bude spíš v celkovém defenzivním pojetí týmu - je to vidět v plus/minus bodování útočníků. Zatímco Marek s Tonem jsou v plusech nejlepší z celé ligy, útočnici Kratěna, Vopat, Špaňhel s -4 body jsou na tom hůř než nektěří hráči Vsetína. Šéf obrany Jiří Vykoukal, na kterém chtěl trenér Šindel hodně stavět, asi chybí víc, než se čekalo. Sparta prostě špatně brání.
  • Slabé útočné posily. Zatímco s Výborným, Hlaváčem a spol. sbalilo kufry několik desítek branek, nové útočné posily zatím nepředvádí to, co od nic Sparta čekala. Otázkou je, zda toho ovšem byla jména jako Vopat nebo Špaňhel schopna, o odsunutém Zelenkovi nemluvě. Čest letních příchodů tak zachraňuje Štrba, člen elitní řady. V obranných posilách takový problém není, ale jen proto, že se většina z nich krátce po startu ligy odebrala na marodku. Vysloveně slabý měl začátek ligy Milan Toman, -9 bodů je jedním z nejhorších výsledků ze všech ligových hráčů.
  • Brankáři. Pokud Spartě nefunguje obrana, můžou to ještě zachránit gólmani. Ani Bříza, ani Schwarz ale zatím nepředvedli nic světoborného. Bříza se zaskvěl v úvodním zápase proti Litívnovu, vyšel mu i duel se Zlínem, ve kterém byly již k viění náznaky zlepšené sparťanské defenzívy. Ovšem nabízí se otázka, nevyužije přece jen Sparta návratu Nejlepšího nováčka předloňské sezóny Tomáš Pöpperleho a nedočkáme se nějaké zajímavé bankářské rošády?
  • Katastrofální hra venku. Přímo tragické jsou výsledky Sparty na kluzištích soupeřů. Pražané získali pouze dva body, a to jim je ještě hráči Vsetína museli téměř darovat sami, když si nechali v poslední minutě srovnat zápas ve vlastní přesilovce, když už vedli 3:0. Že by to bylo absencí libozvučných klaksonů ve spreji v soupeřových halách? :)

Výhled: Následujících pět zápasů má Sparta jedinečnou příležitost se opět odrazit směrem nahoru. Kde jinde než v Litvínově by měla vyhrát, domácí TV zápas s Libercem a předehrávku se Zlínem by zvládnout mohla a v Karlových Varech a doma proti Vsetínu by také nemusela zaváhat. 11 bodů z těchto pěti zápasů je v silách holešovické party.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama